Results Service 

Participant list

Once you have registered and paid your registration fee, your name will appear here…

150km Race

Limited Class JUNIOR (6 dogs, maximum)
Frida Kalla, Sweden
Selina Kangas, Finland

Limited Class Only (8 dogs, maximum)

Lea Doberinger, Sweden
Elke Krügel, Sweden
Anke Schiller-Mönch, Germany 
Sanna Setälä, Finland
Kicki Sollander, Sweden
Andreas Hansen, Norway
Jörg Bungard, Sweden
Korian Hosten, Belgium
Hanna Hofman, Sweden
Demi Versteegh, Sweden
Dean Kippax, Sweden
Zbynek Hruska, Czech Republic
Anne Labba, Sweden
Anna-Lena Hallergren, Sweden
Katarina Worrsjö, Sweden
Stefan Klemens, Germany

300km Race

OPEN CLASS (12 dogs, maximum)
Cedric Lemoine, Sweden
Allard Maxime, France
Marcos Glez, Spain
Roland Dubelly, Switzerland
Isabelle Travadon, France-Sweden
Ossi Kaltti, Finland
Suvi Pirinen, Finland
Maarten Van Cauwenberghe, Belgium
Marco Wyss, Sweden
Helga Ringbakken, Norway
Johan Väisänen, Sweden
Toni Miettinen, Finland
Raine Niemi, Finland
Thomas Rosenkrantz, Sweden

LIMITED CLASS (8 dogs, maximum)
Sebastian Kamp, Sweden
Rickard Wennberg, Sweden
Anoushka Terlouw, Norway
Marie Rebotten, Norway
Keijo Nikumaa, Sweden
Per Svedin, Sweden
Riku Setälä, Finland

Live Tracking

The live tracking will show the TT300 race. To see the TT150 click on Course on the left side menu (top menu on phones).

Live Results

Race Results Archive

Previous winners of the race are below. For a full set of results, click on the link that will open a new window.

2020 / 2021

Race was cancelled due to COVID-19.

2019

Race was cancelled.

2018

 

160km – Gaynor Leeper Gondova – Full results 320km – Kent-Gjøran Svendsen – Full results
160km Best Dog Care – Magnus Helstrøm 320km Best Dog Care – Charlotta Olsson Pettersson

 

2017

 

180km – Milos Gonda – Full results 340km – Linda Ahnlund – Full results 90km Junior – Klara Fjellborg – Full results
Best Dog Care – Fabio Berlusconi

 

2016

 

320km limited class – Taisto Thorneus – Full results 320km open class – Marco Wyss – Full results
Best Dog Care – Marco Wyss Best Rookie – Riku Setä

 

2015

 

300km limited class – Kent-Gjøran Svendsen  300km open class – Taisto Thorneus

 

Sponsors

Copyright © TORNE RIVER Sleddog Club 2022

Official race photographer Anna Öhlund
(Image copyright 2022 Anna Öhlund)
Website by Sapphire Blue Web Design

Copyright © TORNE RIVER Sleddog Club 2022

Official race photographer Anna Öhlund
(Image copyright 2022 Anna Öhlund)
Website by Sapphire Blue Web Design